חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

7 סימנים שאתה צריך החלפת ברך

עד התקופה האחרונה, ניתן היה לעשות מעט מאד עבור אנשים אשר סבלו מכאבי ברכיים על מנת להקל על הכאבים והם נשארו עם כאבים עזים שפגעו בהם, בחייהם ובסביבה הקרובה שלהם. כיום, בעקבות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, ניתן למצוא פתרון פשוט לכאבי ברכיים. 
הפתרון הזה כולל החלפת מפרק הברך. מכיוון שמדובר במהלך משמעותי, ישנם לא מעט חששות סביב הנושא ועולה השאלה – האם אכן ניתוח החלפת ברך הוא הטיפול הנכון ביותר עבורי.

סובלים מכאבים במפרק הירך?

אם התשובה שלך היא “כן” על השאלות הבאות, כדאי לך לקבוע פגישה אצל אורטופד מומחה להחלפות מפרקים:

1. סובל מכאבי ברכיים עזים שלא מרפים מזה זמן רב?

אין ספק כי רוב האנשים יעדיפו לדחות את הניתוח כמה שיותר ולהימנע ממנו בשל חששות (מוצדקים ולא מוצדקים) מהניתוח, אך אם אתם סובלים מכאבים עזים ומתמשכים הגיע הזמן לשים את החששות והפחדים בצד ולהתייעץ עם אורטפד מומחה להחלפות מפרקים. ניתוח החלפת ברך יאפשר לכם לחזור לשגרה, לתפקד ולהיפטר מהכאבים הנלווים.

2. קשה ללכת? כל מטר נראה לך כמסע מפרך?

לא חייבים לחכות לכאבים עצומים בשביל להבין כי הגיע הזמן להתייעץ עם מומחה החלפות מפרקים. לעיתים, עוד לפני שחשים בכאבים עזים, מתגלה קושי בהליכה והגבלה בטווח מרחק הליכה, ובמיוחד בעת עליה וירידה במדרגות,  שהופכת למסורבלת בעקבות כאבים בברך. לכן, אם נתקלתם בקושי ללכת אנו ממליצים לכם לפנות אל אורטופד מומחה ברכיים, מומחה להחלפות מפרקים בשביל לבחון מהו מקור הבעיה ומה היא הדרך הטובה והיעילה לטפל בה.

3. התרופות כבר לא עוזרות לך?

טרם קבלת ההחלטה לגשת לניתוח, יש לשקול את כל האופציות האחרות לריפוי העומדות על הפרק. האורטופד אליו תפנו עשוי להמליץ לכם על משככי כאבים ותוספי מזון המיועדות להקלה על הכאבים . במקרים מסוימים ניתן גם אף לעשות הזרקות מקומיות למפרק הברך להקלת הכאב. במידה והטיפול התרופתי לא עזר, יש לפנות לשלב הבא – ולברר על ניתוח.

4. ניסית פיזיותרפיה והיא לא עזרה?

דרך נוספת לטפל בכאבים בברך היא באמצעות פיזיותרפיה. פיזיותרפיה יכולה לסייע מאוד להקלה על הכאבים ולכן מומלץ מאוד לנסות טיפול פיזיותרפיסטי שמטרתו לחזק את השרירים ולהוריד את העומס מהמפרק הכואב. אך קיימים מקרים בהם גם הפיזיותרפיה לא עוזרת. במקרים כאלו, שוב נמליץ לבחון ברצינות את הנושא של ניתוח החלפת ברך וייעוץ עם האורטופד המומחה שלך.

5. הרופא האורטופד שלך טוען שאתה צריך לעבור את הניתוח.

אין שום פסול בלבקש דעה נוספת ולהתייעץ עם מומחה אחר, כולל עם הרופא משפחה ומטופלים אחרים שעברו החלפת מפרק ברך. חשוב לא להזניח, ולערוך בירורים. , יחד עם זאת, ההחלטה בסוף היא של המטופל בלבד.

6. אתה מתעורר בלילה ( וגם מעיר את כל הבית).

 כאשר הכאבים לא רק שלא נעלמים, אלא מתגברים ונעשים בלתי נסבלים, עד כדי כך,  שהמצב מתדרדר ומטופלים רבים מדווחים שאחד המחירים הגבוהים יותר של התופעה היא שהם לא מצליחים לישון בלילה בלי להתעורר בצעקות עקב הכאב. במצב של החמרה בכאבים שמגבילה את איכות חיי המטופל,ומומלץ ללכת לייעוץ אצל מומחה להחלפות מפרקים.

7. כל היום המחשבות שלך סובבות סביב הכאבים בברך?

אם במהלך היום אתם עסוקים במחשבות על הכאבים העזים בברך ואינכם מצליחים להתרכז כמעט בשום דבר נוסף. אתם צריכים להבין כי הגיע הזמן לפעול בנושא ולברר ברצינות על ניתוח החלפת מפרק הברך. אלפי אנשים שיפרו את רמת חייהם ללא הכר בזכות הניתוח הזה. דברו עם מטופלים שכבר עברו את הניתוח, והתייעצו עם מומחים.

מכירים מקרוב את אחת משבע התופעות שהזכרנו? כנראה שאתם צריכים לטפל במהירות בברך שלכם. הבשורה הטובה היא שיש מומחים בתחום החלפת מפרק ברך שיטפלו בברך שלכם במקצועיות וללא כאבים מיותרים.

ד”ר אריאל פורמן נבחר על ידי קופות החולים לאומית, מכבי ומאוחדת כמומחה להחלפת מפרקים בארץ וכבר טיפל במאות חולים שסבלו משחיקה של המפרקים.

צרו קשר עכשיו עם ד”ר פורמן אורטופד מומחה החלפת מפרק ברך וירך.

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

מאמרים נוספים

לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​