חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שיטה קינמטית בעזרת רובוט

חדשנות עולמית בהחלפת מפרק ברך
בשיטה קינמטית בעזרת רובוט

התאמה אישית בהחלפת ברך עם הדיוק הרובוטי

מהי החלפת ברך בשיטה הקינמטית?
שחזור של הברך כמו שהיא הייתה לפני השחיקה של הסחוס. אחרי ניתוח בשיטה הקינמטית משאירים טיפה את הברך בעיוות שהייתה לפני כי ככה הרצועות של הברך רגילות להיות ואז הברך אמורה להיות יותר טבעית ולתת הרגשה יותר טבעית. בשיטה הזאת עושים מדידות, בודקים עד כמה הסחוס שחוק, משתמשים בחיישנים שהולכים לבדוק כמה נקודות חשובות של הברך באזור העליון ובאזור התחתון, מזיזים את מפרק הירך, הברך והקרסול וככה הרובוט מזהה את הציר של הגפה ואחרי זה הוא נותן לנו תכנון סטנדרטי ואז המנתח שם את הזוויות כדי לשחזר את השחיקה של הברך לפי הנתונים שהוא מצא בזמן הניתוח".

איך מבצעים את השיטה הזאת באמצעות הרובוט?
"השחזור של הברך לפני השחיקה זה שחזור שמבוסס על מילימטר או מעלה ובמקום להשתמש בציוד סטנדרטי לחיתוכים כדי לשחזר את הברך, בזכות הרובוט יש את האפשרות לשחזר את האנטומיה לפני השחיקה עם תכנון ממוחשב ואז הרובוט מבצע את החיתוכים של העצם לפי התכנון הזה.

מהו היתרון של השימוש ברובוט?
"הדיוק של החיתוך עם הרובוט על גבול החצי מילימטר במקום שהמנתח התבסס על ציוד שמבוסס על מעלות. הרובוט רואה את המפרק ומודד טווחים לפי מרכז של הירך, הברך והקרסול אבל הוא לא מרגיש את המתח של הרצועות, וזה הידיים של המנתח שגם אם הוא מנתח עם הרובוט לפעמים צריך לתקן את הרובוט כי הוא זה שמרגיש באמת את היציבות של הברך. יש גם רובוטים שבודקים את המתח של הרצועות ולפי סגנון הניתוח יש החלטה לגבי איזה רובוט להשתמש".

מי בדרך כלל סובל מזה?
"מטופלים מבוגרים מעל גיל 60 עם רקע של עיוות בגפיים או רקע של שחיקה או רקע של דלקת פרקים. או מטופלים עם ציר לא תקין של הרגל ושעם השנים גורם לשחיקה של הברך או הירך ואז צריך ניתוח לשחזור מפרק".

מהו הליך ההחלמה?
"הליך ההחלמה כולל אשפוז של פחות מיום ליומיים. ההחלמה כוללת פיזיותרפיה לחיזוק בהליכה אחרי הניתוח. המטופל לפני הניתוח אין לו הרבה טווחים בברך בגלל השחיקה והכאבים אבל לאחר הניתוח יש לו טווחים מלאים אבל בתהליך של השיקום הוא צריך ללמוד לשמר את הטווחים שהוא קיבל מהניתוח וזה בזכות הפיזיותרפיה והתרגילים היומיומיים והמשככי כאבים. יש מטופלים שחוזרים לשגרה תוך שבועיים שלושה ויש מטופלים שלוקח להם טיפה יותר".

לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​