חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מנתח ברכיים

אם גם אתם סובלים מכאבי ברכיים, פניתם אל אורטופד מומחה ברכיים וכבר ניסיתם את כל הטיפולים השמרניים, ביניהם הזרקת נוגדי דלקות למפרק של הברך, הזרקה של סטרואידים למפרק, מריחה של חומרים מאלחשים, נטילת משככי כאבים וכטיפולי פיזיותרפיה, אך שום דבר לא עזר לאורך זמן והכאב חזר, הגיע הזמן להכיר את הטרנדים הניתוחיים המובילים בישראל. במאמר זה נגולל בפניכם אודות החשיבות של בחירת אורטופד מומחה ברכיים ונשטח בפניכם אודות הטרנדים המובילים בישראל בתחום הברכיים. הבה נתחיל..

בוחרים אורטופד מומחה – מה חשוב לשים לב

הצעד הראשון תמיד יהיה פנייה אל אורטופד מומחה ברכיים, שיבחן את מצב הברכיים שלכם, ישלח אתכם לבדיקות ולאחר מכן יחליט מה הגישה הניתוחית המתאימה ביותר למצבכם הרפואי.

הסמכה – הדבר הראשון אותו חשוב לבדוק הוא מהי ההסמכה של אותו רופא מומחה. כאן מדובר על הסמכה של רופא ותעודת מומחיות בתחום אורטופדיה.

ניסיון – הדבר השני אותו חשוב לוודא הוא הניסיון של אותו אורטופד ברכיים אליו אתם פונים. חשוב לוודא שמדובר על מומחה בעל ניסיון רב בהתאמת גישה ניתוחים או “טרנד ניתוחי” המתאים למצב הברך שלכם ומצבכם הרפואי בכלל.

מומחיות בגישה המתאימה לכם – הדבר השלישי אותו חשוב לוודא הוא שמדובר על אורטופד המומחה בגישה הניתוחים המתאימה לכם. יש אורטופדים מומחים רבים ולא כולם מומחים באותה שיטה ניתוחית המתאימה לכם.

אחוזי הצלחה – תמיד רצוי לבדוק היכן הרופא למד, היכן הוא הוסמך, מהם אחוזי ההצלחה שלו ועוד.

ניתוחי החלפת ברך – הקלאסי VS הקינמטית

נכון להיום ניתוח החלפת ברך הוא אחד הניתוחים הנפוצים ביותר בישראל. למרות זאת אי אפשר להתעלם מהעובדה שאחוזי ההצלחה בו נמוכים ביחס לניתוח החלפת מפרק ושביעות הרצון של המנותחים נמוכה. התלונות העיקריות של ניתוח החלפת ברך בשיטה המכאנית קלאסית הן שהמצב אמנם יותר טוב מהמצב שהיה טרם הניתוח, אך ההחלמה איטית, השיקום לא פשוט ועדיין קשה לקום מהכסא ולעלות במדרגות. רוב האנשים שעברו ניתוח בשיטה זו טוענים שהם מרגישים משהו לא טבעי בברך. למרות כל זאת, יש גם טרנדים חדשים של החלפת ברך בישראל ובעולם כאשר אחד מהם הוא ניתוח החלפת ברך בשיטה הקינמטית.

הטרנדים של החלפת ברך בישראל ובעולם

השיטה הקלאסית מכאנית – כאן מדובר על השיטה הקלאסית, הותיקה והמוכרת של החלפת מפרק ירך. התאמת הברך של המטופל לשתל. כאן בדרך כלל הייתה דוגמה אחת של שתל ברך שהייתה אמורה להתאים לכל המטופלים שעוברים את הניתוח.

השיטה הקינמטית – כאן מדובר על החלפת ברך עם חיתוכים והתאמה של השתלים לאנטומיה של המטופל. השיטה הקינטית מובילה לרוב להליכה יותר טבעית ופחות כאבים. חשוב לציין שבשיטה החדישה משחררים את הרקמות הרכות, דבר אשר מוביל לניתוח פחות טראומטי למטופל, הן מבחינת זמן החלמה והן מבחינת כאבים לאחר הניתוח.

הגישה החדשה כיום היא החלפת ברך בהתאמה אישית. לאחר בדיקת סיטי של הברך, נעשית החלפת ברך בהתאמה אישית עם מיכשור חדיש ייעודי למטרה זו ה- Mri scanner.
באם מדובר על מטופלים עם אנטומיה מיוחדת של הברך או כאלו אשר עברו בעבר ניתוחי ברכיים וחוו טראומה כלשהי או שחיקה של המפרק, חשוב מאוד להתאים אישית את השתל למטופל.
ההתאמה נעשית באמצעות מכשור לחיתוך עצם הירך וחיתוך של עצם השוק וזאת לאחר הדמייה של המטופל. התהליך לוקח כחודש ימים וזאת משום שצריכים לייצר בתלת מימד את המכשור המיוחד המתאים במיוחד בחיתוכים לאנטומיה הספציפת של המטופל.

נכון להיום, הטרנדים החדשים כוללים התאמה אישית של ניתוח החלפת ברך למטופל. בנוסף, בניתוחים החדשניים מבצעים שחרור של הרקמות הרכות, דבר אשר מוביל לניתוח פחות טראומטי למטופל עם פחות כאבים לאחר הניתוח.

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

מאמרים נוספים

לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​